טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים

//טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים

נשים רבות סובלות מנשירת שיער לאורך חייהן ובתקופות מסוימות אף מוגברת הנשירה מסיבות שונות. בין היתר בגלל שינויים הורמונליים, הריונות ולידות, תזונה לקויה ועוד. רגע לפני שאת סוקרת את מדף התרופות והתכשירים הכימיים ומעמיסה לסל, הנה כמה דברים שמספקים טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים ויוכלו לעזור גם לך.

דיקור סיני

דיקור סיני מסייע לאיזון אנרגיית הצ'י בגוף. אנרגיה זו מקושרת בין היתר לנשירת שיער – כאשר היא איננה מאוזנת. באמצעות דיקור סיני אנחנו יכולים לשפר את זרימת הדם בגוף ולשים דגש על זרימת הדם לראש ולקרקפת, מה שמסייע למניעת נשירת שיער.

נשירת שיער מתרחשת לפעמים בגלל מתחים ולחצים בחיים. לצד שיפור זרימת הדם, דיקור סיני יכול לסייע בהרגעת הגוף והנפש, הפגת מתחים ולחצים והגברת האנרגיה החיובית בגוף.

טיפול באמצעות רפואה משלימה ותכשירים טבעיים

לצד דיקור סיני, ישנן טכניקות טיפול נוספות, המשולבות זו בזו ויכולות להציע טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים שמבקשות לטפל בבעיה בלי להשתמש בכימיקלים ותכשירים מסחריים.

רפואת עור משלימה הוא תחום המאגד תחתיו פרקטיקות וטיפולים שונים שלא עושים שימוש בכימיקלים אלא מתמקדים בריפוי טבעי, דרך שימוש בצמחים וחומרים טבעיים, טכניקות טיפוליות להגברת זרימת הדם ועוד. כדי להיעזר בטכניקות אלו, כדאי לפנות למומחה שיוכל להציע התאמה אישית של טכניקות הטיפול השונות, לפי מצב השיער ומצב הבריאות הכללי של כל אישה.

טיפול בנשירת שיער באמצעות צמחים

צמחי מרפא סייעו מאז ומתמיד לטיפול בבעיות נשירת שיער. ישנם מספר צמחים שידועים בסגולותיהם כבר אלפי שנים ומשתלבים ברפואה הסינית ובתחומי רפואה משלימה אחרים.

דקל ננסי הוא צמח שיכול להעניק טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים ומשמש לכך כבר אלפי שנים. הדקל עשיר במינרלים שונים שמעודדים את צמיחת השיער. צמח נוסף הוא האנג'ליקה, המשמש גם הוא בשגרת הטיפול ברפואה סינית. יתרונו הגדול הוא ביכולותו לאזן מצבים הורמונליים שונים, שיכולים ליצור נשירה של השיער. כך למשל לאחר לידה.

צמח נוסף המסייע למתן טיפול טבעי בנשירת שיער אצל נשים הוא הרוברב, הידוע גם כריבס. זהו צמח עשיר במינרלים, ויטמילים, נוגדי חמצון ותרכובות אורגניות איכותיות. את הרוברב ניתן לצרוך במסגרת תפריט מסודר ולאו דווקא באמצעות תכשירים טיפוליים. כחלק מהתועלות שלו הוא משפע את צמיחת השיער ושומר על מראה שיער מלא.

התאמת תפריט תזונתי מיוחד

המזון שאנחנו צורכים משפיע באופן ברור על צמיחת השיער וגם על נשירתו. בעוד שמזון מתועש יכול לפגוע במערכת האיזונים בגוף וליצור תגובה של נשירת שיער, הרי שאוכל עשיר במינרלים וויטמינים יכול לשפר את מצבנו הבריאותי ובין היתר למנוע תופעות של נשירה.

אחד הדברים הראשונים שאפשר לעשות כדי לשפר את מצב השיער הוא לקבל ייעוץ תזונתי ולבדוק איזה תפריט יוכל להכניס לחיינו את המזונות העשירים במינרלים וויטמינים.

 

2019-02-14T12:42:21+02:00